Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color
  • انتشارات بین المللی گام حق

prev next

طلسم اعلام نتایج آزمون وکالت 94

آزمون وکالت امسال در ششم آذر ماه از سوی سازمان سنجش همچون چند سال اخیر برگزار شد آزمونی که به گفته مسؤولان نظم و ترتیب خوبی داشته و و هیچ مشکلی در برگزاری آزمون گزارش نشده است. رئیس اسکودا یازده روز پس از برگزاری آزمون یعنی در هفدهم آذر در همایش سالانه اسکودا در زنجان در نشست خبری اعلام کرد که در ششم دیماه یعنی درست یکماه بعد از برگزاری آزمون، نتایج آزمون اعلام می شود(اینجا). از زمان اعلام این خبر گمانه زنی ها راجع به تاریخ قطعی اعلام نتایج آغاز شد و نظر غالب بر این امر استوار گردید که اعلام نتایج حداکثر تا یک هفته بعد از زمان موعود یعنی در نیمه دیماه اعلام شود. مطابق رویه چند سال گذشته معمولا پاسخنامه آزمون یا به قولی کلید سوالات دو هفته الی سه هفته بعد از زمان برگزاری آزمون اعلام می شد تا چنانچه اعتراض و ابهامی راجع به پاسخهای اعلامی وجود داشت مهلت کافی برای صاحب نظران جهت اعلام نظر و احیاناً حذف یا تغییر باقی باشد. در همین راستا و با توجه به برگزاری آزمون در تاریخ ششم آذر و با توجه به اعلام خبر رئیس اسکودا در هفدهم آذر مبنی بر اعلام «به زودی» کلید سوالات(اینجا)، داوطلبان از بیست و یکم همان ماه در انتظار اعلام کلید سؤالات، بطور مرتب به سایت سازمان سنجش سر می زدند؛ تا اینکه در بیست و هشتم اعلام شد که عمده تأخیر در رابطه با اعلام کلید سؤالات آزمون وکالت، مربوط به سازمان سنجش بوده و به همین دلیل، احتمالا اندکی نتایج آزمون وکالت سال 94 با تاخیر اعلام شود(اینجا). از این زمان ابهام هایی در خصوص تغییر روند اعلام نتایج به وجود آمد و اعتراض ها در خصوص اعلام تاریخ قطعی اعلام نتایج شدت گرفت و برخی کانون را متهم به بی برنامگی، بی نظمی و بی توجهی به احساسات و سرنوشت داوطلبان کردند.

تا اینکه بالاخره در پنجم دیماه یعنی درست یک روز قبل از تاریخی که طبق اعلام قبلی بهمن کشاورز باید نتایج اعلام می شد، وی در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها اظهار داشت که هنوز کلید سؤالات را در اختیار سازمان سنجش قرار نگرفته است. اظهار نظری که موجی از بی اعتمادی را در خصوص اظهار نظرهای قبلی و سلامت برگزاری آزمون در پی داشته و این پرسش ها را به وجود آورده است که اگر طبق صحبت های پیشین جناب کشاورز مشکلی در سئوالات آزمون وکالت اعلام نشده و همه داوطلبان نسبت به سئوالات راضی بوده اند این تأخیر چه دلیلی دارد؟ اگر مشکلاتی در این حیطه وجود دارد باید اطلاع رسانی شود و ایجاد ابهام و دامن زدن به آنها به چه معناست؟ اگر ایراد از سازمان سنجش است، این سازمان باید پاسخگو باشد و ...
علی رغم وجود همه این شبهات، حفظ آرامش داوطلبان در این دوره بسیار ضروری بوده و آنها نباید به جهت مشکلات به وجود آمده نسبت به صحت، درستی و سلامت آزمون امسال کمترین تردیدی را به خود راه بدهند. با اعتماد با مسؤولین ذیربط ایشان را در انجام هرچه سریعتر مراحل اعلام نتایج یاری رسانده و همانگونه که آقای کشاورز نیز گفته اند باور کنیم که همه امور به درستی و در جای خودش انجام خواهد شد، هرچند با تأخیری چهل روزه.

 

 

انتشارات تخصصی حقوق

مؤسسه گام حق از سال 1391 با ایجاد دپارتمانهای تخصصی سعی در گسترش عدالت آموزشی از طریق انتشار کتب مورد نیاز جامعه حقوقی کشور نموده، که از بارزترین آنها انتشار «سری قوانین بدون غلط» و تعلیقات بر قوانین بوده است.

پژوهش‏های حقوقی

ما با ایجاد بستری مناسب برای علاقه مندان به حوزه پژوهش علم حقوق و ارتباط با دانشگاه و بهره گیری از نظرات اساتید معزز و شناسایی نیازهای جامعه، برآنیم تا به سهم خود در پیشبرد اهداف عالی علم حقوق قدم برداریم.

خدمات حقوقی

ما با ایجاد زیرگروه های متعدد و همکاری با وکلا، می کوشیم تا آموخته ها را چه در صحنه داخلی و چه بین المللی به مرحله عمل رسانیده و از این طریق یافته های خویش را در جهت تحقق عدالت به عموم مردم عرضه کنیم.

آموزش

بر این باوریم که آنچه می تواند در پیشرفت علم حقوق بیش از همه نقشی اساسی ایفا کند، آموزش صحیح و بنیادین این رشته است. امری که از همان ابتدا جزء لاینفک برنامه های موسسه بوده و در این سالها بر آن تکیه داشته ایم.